• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Info voor je boekbespreking
    • Allerlei
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
      • Stripboeken
    • Kinderboeken
      • Prentenboeken
      • Kinderboeken met AVI
    • Young adult
    • Leesboeken voor volwassenen
    • Kookboeken
  • Business
    • Bloggen
    • Zelfstandig ondernemen
    • Management boeken
  • Entertainment
    • Films
      • Netflix, Prime Video, Disney+ en TV
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
      • Creatief
    • Spellen
    • Er op uit
    • Uit-agenda
  • Eten & drinken
    • In de keuken
    • Eten en drinken
    • Recepten
    • Kookboeken
  • Lifestyle
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Kleding & verzorging
    • Huis
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

Boek recensie: Ziza wil geen ninja zijn, Marjet Huiberts

11 oktober 2020Prentenboekendansen, draken, ninja, topper, vechten, zelfontwikkeling

Ziza wil geen ninja zijn Marjet Huiberts

De wereld steekt soms raar in elkaar. Hoewel er veel verschillende rolpatronen zijn waar mensen zich aan horen te houden (volgens anderen), is de tijd er ook naar dat we steeds meer onszelf mogen zijn. En waar Mulan (lees hier onze recensie over Disney’s Mulan) als meisje juist een stoere krijger wilde zijn, is het bij Ziza precies andersom. De dromende Ziza wil geen ninja zijn. Hij geniet veel te veel van de natuur en zijn directe omgeving!

Vechten of genieten

Dat is best lastig voor zijn familie. Iedereen is namelijk een gevaarlijke Ninja: zijn vader en moeder zijn al jarenlang gevaarlijke vechtersbazen, de grote zus van Ziza is een ninja, de jongere tweeling Yin en Yan is bijna een ninja… en waarom zou Ziza dat dan niet zijn? De hele familie traint dag in, dag uit om hun skills zo goed mogelijk te maken. Toch zit het Ziza niet lekker. Het lukt hem maar niet om de juiste concentratie op te brengen, om zich er toe te zetten om ook een gevaarlijke ninja te worden. Volgens de oude tempelmeester Ken komt het allemaal wel goed, als Ziza zich maar beheerst. Als ze oog in oog komen te staan met het gevaarlijke driekoppige monster, wordt het echter gevaarlijk… en komt het op de familie aan om het monster te verslaan. Dat zou ook gelukt zijn, als Ziza ook goed getraind was!

Dansexpert

De kwaliteiten van Ziza zitten alleen ergens anders. Hij wil liever een danser zijn. Als zijn vader en moeder daaraan toegeven, blijkt hij één van de beste leerlingen te zijn op de dansschool. Zijn danspassen zijn zo sierlijk en krachtig, dat iedereen ervan ontroerd raakt. Ziza heeft zijn roeping gevonden en er goed naar geluisterd. Dat maakt hem een gevaarlijke tegenstander voor iedereen op zijn strijdveld! Zelfs het gevaarlijke monster is onder de indruk van zijn talent en laat iedereen met rust… zolang Ziza maar danst.

Ga direct naar Ziza wil geen ninja zijn op BOL.com.


Recensie over Ziza wil geen ninja zijn

CooleSuggesties topper

Ziza wil geen ninja zijn is een grappig en vrolijk boek over opkomen voor jezelf en laten zien wie je bent. Dat is soms heel erg lastig. Ook in dit boek zie je hoe vastberaden de omgeving van Ziza is om hem te laten doen wat iedereen van hem verwacht. Wanneer hij dan toch de kans krijgt om zijn talenten te laten zien en te ontplooien, blijkt dat hij meer in zijn mars heeft dan ze ooit hadden durven dromen. Het is toegankelijk geschreven, neemt je mee naar een heel nieuwe wereld en de sfeervolle illustraties zijn zacht en duidelijk. Het heeft een heel fijne stijl, een mis van vlakke illustraties die door een vloeiende schaduw- en lichtwerking heel ruimtelijk overkomen. Sommige plaatjes lijken alsof je ze zo los kunt pakken!

Score: 9


Informatie

Ziza wil geen ninja zijn, Marjet Huibertts
Illustrator: Coen Hamelink
Uitgever: Moon, 32 pagina’s, hardcover.
Vanaf: 4 jaar. ISBN: 9789048857265. Prijs: 14.99 euro.

Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op:

BOL.com
Amazon.nl
Bruna
Managementboek.nl
Bookspot

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Primaire Sidebar

Funko pop sale

end of spring sale

Onze topsuggesties

CooleSuggesties Topper

Meer uit deze categorie

Ik zou wel een kindje lusten Geef een prentenboek cadeau
Een klein avontuur recensie Toffe prentenboeken vol monsters, avontuur en buitenbeentjes
James is z n mens kwijt 3 leuke prentenboeken voor kinderen
De schminkpietjes Boek recensie: De schminkpietjes, Marjet Huiberts
Er zit een dodo op de bruidstaart Nieuwe prentenboeken
Ik hou niet van boeken Grappige prentenboeken voor eigenwijze kinderen

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Winacties en privacy

Klik hier voor meer informatie over de voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen en ons cookiebeleid.

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!