logo-liggend-wit-donkerblauw-kleinMenu

Recensie: Weg van Ikea, Marcel Maassen

Hoe het is om bij IKEA te winkelen, dat weten we allemaal. Maar wat gebeurt er achter de schermen van deze iconische blauwe gigant? Weg van Ikea is eigenlijk tweeledig. Aan de ene kant lees je over de laatste werkdagen van Elly van Westerop-Sajet, die bijna 37 jaar bij IKEA werkte en binnenkort met pensioen gaat. Aan de hand van de ervaringen van ‘De koningin van IKEA’ krijgen we een uniek kijkje in de keuken van IKEA. Daarnaast blijkt Marcel Maassen zelf ook een groot fan van het merk en beschrijft hij zijn bizarre avonturen met de iconische producten.

Anekdotes

Dit boek zit boordevol anekdotes die zowel fans als critici zullen aanspreken. Elly, door haar collega’s “de koningin van IKEA” genoemd, deelt openhartig haar ervaringen met de grote verscheidenheid aan klanten en de dynamiek van het werken in deze IKEA-familie, die door kwade tongen soms zelfs met een sekte wordt vergeleken. Van de onvermijdelijke Hej!-groet tot onverwachte situaties en veranderende klantensmaken, Elly heeft het allemaal meegemaakt en beschrijft hoe zij de verhuftering van Nederland zag evolueren.

Luchtig inrichten

Marcel Maassen, die eerder de veelgeprezen roman Wat mama niet vertellen kon schreef, heeft dit verhaal prachtig opgetekend en brengt IKEA op een manier tot leven die het winkelend publiek niet kent. Het resultaat is een heerlijk en luchtig boek dat vol zit met idiote weetjes en geheimpjes die een glimlach oproepen. Na het lezen van dit boek zal een bezoek aan IKEA nooit meer hetzelfde zijn. Je zult nieuwe details ontdekken en misschien met een andere blik door de showroom en het magazijn lopen.


Ga direct naar Weg van IKEA op BOL.com.

Recensie over Weg van IKEA

CooleSuggesties topper

Weg van IKEA is al een heerlijk dubbele titel: ben je fan van IKEA of wil je er juist zo ver mogelijk weg van? Die dubbelzinnigheid komt ook een beetje tot uiting in de inhoud. Het is zeker geen bejubelend fanboek – het heeft ook zeker zijn kritische noten, maar is eerder een verzameling positieve en negatieve anekdotes. Aan jou om hier gewoon van te genieten, achterover te leunen in je (IKEA?) stoel en al dan niet een oordeel te vellen. Geniet vooral van de sappige, humoristische verhalen over het alledaagse – en soms absurde – reilen en zeilen binnen een wereldbekend bedrijf.

Score: 9


Informatie

Titel: Weg van IKEA
Auteur:
Uitgever: Uitgeverij Brandt
Aantal pagina’s: 252
Type boek: Paperback
ISBN: 9789493319318
Prijs: 22.50 euro

Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op:

Geschreven door Dennis van Houts

Dennis, hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven.