• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Kinderen
      • Info voor je boekbespreking
      • Prentenboeken
    • Young adult
    • Volwassenen
    • Informatief
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
    • Kookboeken
  • Entertainment
    • Er op uit
    • Films en series
      • Netflix, Prime Video, Disney+ en TV
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
    • Spellen
    • Uit-agenda
  • Eten & drinken
    • Eten en drinken
    • In de keuken
    • Kookboeken
    • Recepten
  • Lifestyle
    • Business
      • Marketing
      • Zelfstandig ondernemen
      • Management boeken
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Huis
    • Kleding & verzorging
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
  • Mail

Recensie: Vrees me, Tahereh Mafi

15 september 2012Young adultboekbespreking, Oorlog, Toekomst

vrees me 9789020679595In de nabije toekomst is niets meer dat het geweest is. Mensen hebben de wereld verwoest, verpest door hun hebzucht, en het lijkt helemaal de verkeerde kant op de gaan totdat Het Herstel opstaat. Een regime dat nietsontzeggend is. Fel, bruut, eenduidig. Er is maar één wet, en dat is die van hun. Vrees me, lijken ze te zeggen. Binnen die wereld groeien natuurlijk toch heel veel mensen op. Sommigen onopvallend, anderen zijn zeer bijzonder. Zoals Juliette. Juliette heeft een bijzondere gave: ze kan energie van mensen absorberen! Als ze per ongeluk een kind doodt, wordt ze daarvoor opgesloten in een isolatiecel. Na bijna een jaar niemand gezien of gesproken te hebben, krijg ze ineens een celgenoot. Een bijzondere jongen, die ze bovendien nog kent! Maar dan gebeurt het: na 264 dagen eenzame opsluiting wordt ze uit de cel gehaald door Het Herstel. Want hoewel iedereen hen vreest, hebben ze wat extra nodig. Juliette zou wel eens het beste wapen kunnen zijn dat ze in handen kunnen krijgen! Juliette wil zich niet laten gebruiken en vecht terug om haar eigen identiteit en trots te kunnen behouden. Daarbij wordt ze geholpen door de jongen die haar celgenoot leek te worden, en die ook wel heel bijzonder is. Bijzonder genoeg om verliefd op te worden? Kan Juliette zich dat wel veroorloven? Vrees me slaat natuurlijk niet op Het Herstel, maar op Juliette. De subtitel is niet voor niets: Ik ben een monster / Ik heb een gave. Dat geeft wel aan wat er in het boek gebeurt. Het belangrijkste element in het boek is de psychologische ontwikkeling van Julietten. Dat merk je ook aan de schrijfstijl van het boek, dat wel uniek is in zijn soort. Ten eerste herhaalt ze vaak woorden of zinsdelen, alsof ze even blijft steken in een mantra. Logisch, als je bijna een jaar niet gesproken of gelezen hebt. Ten tweede zijn er delen in het boek doorgestreept! Alsof ze zich al schrijvende/vertellende bedenkt, of wellicht is er op een bepaald punt wel censuur uitgeoefend. In het eerste boek van de trilogie krijgen we daar helaas geen antwoord op. Spannend is het boek zeer zeker. Iedere pagina staat weer vol verrassingen en spannende ontwikkelingen. De hele wereld is veranderd, en daar ga je samen met Juliette in op ontdekkingsreis. Ze ontmoet nieuwe vrienden, nieuwe vijanden, en ontdekt ontzettend veel over de wereld en vooral ook zichzelf. Spannende elementen omvatten wat kleine vechtscènes, romantiek, ongewenste intieme momenten en vaak ook een gevoel van bekeken worden. De wereld van Tahereh zit ontzettend goed in elkaar, hoewel de twee kampen van de nieuwe wereld wel erg zwart-wit zijn. Ik ben benieuwd of ze daar in het tweede boek dieper op in gaat. Ik kan er in ieder geval niet op wachten! Vrees me, Tahereh Mafi Blossom Books, september 2012, 352 pagina’s, hardcover. Prijs: 15,95 euro. Leeftijd: vanaf 15 jaar. ISBN: 9789020679595

Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op:

BOL.com
Libris
Bruna
Managementboek.nl
Bookspot
Amazon.nl

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Lees Interacties

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

ONZE PRIJSVRAGEN

  • Win weekendkaarten: Heroes Made in Asia

  • Win vrijkaarten en goodies van de film John Wick 4

  • Win vrijkaarten en goodies voor de film 65

  • Win vrijkaarten + goodies voor Shazam! Fury of the Gods

  • Win goodies met de superheldenserie voor jonge kijkers: Batwheels

Onze topsuggesties

Alle CooleSuggesties Toppers op een rij

ONZE LAATSTE BERICHTEN

  • Film recensie: Alice, Darling

    Film recensie: Alice, Darling
  • Win vrijkaarten en goodies van de film John Wick 4

    Win vrijkaarten en goodies van de film John Wick 4
  • Zo kies je het beste cadeau voor kinderen in 4 stappen

    Zo kies je het beste cadeau voor kinderen in 4 stappen
  • 5 verzorgingsproducten die iedere man met een baard nodig heeft

    5 verzorgingsproducten die iedere man met een baard nodig heeft
  • Serie review: The Last of Us

    Serie review: The Last of Us
  • Binnenkort in de bioscoop: The Little Mermaid

    Binnenkort in de bioscoop: The Little Mermaid

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Disclaimers

Klik hier voor meer informatie over:
Voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen
Privacy en cookiebeleid
Copyright en disclaimer

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!