• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Info voor je boekbespreking
    • Allerlei
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
      • Stripboeken
    • Kinderboeken
      • Prentenboeken
    • Young adult
    • Leesboeken voor volwassenen
    • Kookboeken
  • Business
    • Bloggen
    • Zelfstandig ondernemen
    • Management boeken
  • Entertainment
    • Films en series
      • Netflix, Prime Video, Disney+ en TV
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
      • Creatief
    • Spellen
    • Er op uit
    • Uit-agenda
  • Eten & drinken
    • In de keuken
    • Eten en drinken
    • Recepten
    • Kookboeken
  • Lifestyle
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Kleding & verzorging
    • Huis
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
  • Mail

Recensie: Vet oud! Europa. Richard Zuiderveld en Aant-Jelle Soepboer

8 juni 2014AllerleiEducatief, europa, Geschiedenis

vet oud europaIn het boek Vet oud! Europa lees je over de geschiedenis in Europa, vanuit de prehistorie (denk aan de grotschilderingen van Lasceaux tot aan de moderne tijd, ongeveer 1950, met de komst van de eerste computers. En al wat daar tussen zit, in 25 sprongen in de tijd. Van de oude Grieken naar de Romeinen, de pruikentijd, wereldoorlogen, en nog veel meer daar tussenin. Het coole van dit boek is, dat er 25 verhalen ins taan die laten zien hoe het leven er aan toe ging in de verschillende periodes. Hoe leefden ze, wat hadden ze aan: het wordt niet tot op de letter omschreven gelukkig (dat zou het verhaal wel heel langdradig maken) maar het kan zo maar ter sprake komen, terloops in het hele gebeuren. Veel meer aandacht is er geschonken aan de maatschappij: hoe leefden de mensen, wie was de baas over wie, hoe ging het er aan toe in de verschillende tijdsperiodes? De verhalen zijn vlot geschreven, en meestal best spannend. Een beetje geweld wordt niet geschuwd: zo ging het er nu eenmaal aan toe. Om je wat concrete informatie te geven over de verschillende tijdsperiodes staan er heel wat kadertjes in het boek die je wat meer houvast geven in het verhaal. Foto’s van kunstwerken, gebieden, gebouwen en meer laten je echt zien hoe het was. Soms lees je over een museumtip, als je verder geïnteresseerd bent kun je aan de hand daarvan meer onderzoek verrichten. Omdat het gaat om de Europese geschiedenis is dat niet altijd even haalbaar. Verder worden foto’s afgewisseld met verschillende stijlen illustraties. Daardoor oogt het boek wat druk. De kleine kadertjes in verschillende kleuren dragen daar aan bij. Vet oud! Europa is een geweldig stoer boek, dat je helemaal meeneemt door de geschiedenis van Europa. Je leert ontzettend veel over de tijdsperiodes, op een leuke en ongedwongen manier. De verhalen zijn stoer en indrukwekkend. Soms lopen ze goed af, soms niet… naast dit verhaal lees je meer over het leven in verschillende kaders, maar ook de inleiding van ieder hoofdstuk is een bron van informatie. Vet oud! Europa, Richard Zuiderveld en Aant-Jelle Soepboer Karakter uitgevers, april 2014, 224 pagina’s, hardcover. Prijs: 19,95 euro. Leeftijd: vanaf 12 jaar. ISBN: 9789045204260

Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op:

BOL.com
Libris
Bruna
Managementboek.nl
Bookspot
Amazon.nl

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Lees Interacties

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Onze prijsvragen

Win weekendkaarten: Heroes Made in Asia

Win vrijkaarten en goodies van de film John Wick 4

Win vrijkaarten en goodies voor de film 65

Win vrijkaarten + goodies voor Shazam! Fury of the Gods

Win goodies met de superheldenserie voor jonge kijkers: Batwheels

Onze topsuggesties

Alle CooleSuggesties Toppers op een rij

ONZE LAATSTE BERICHTEN

the last of us screenshot 2

Serie review: The Last of Us

The Little Mermaid poster

Binnenkort in de bioscoop: The Little Mermaid

destiny 2 lightfall

Game review: Destiny 2: Lightfall

dead ringers 2

Trailer: Dead Ringers

google analytics vindbaarheid website

Zo wordt jouw bedrijf online beter vindbaar

armageddon time packshot

Film recensie: Armageddon Time

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Disclaimers

Klik hier voor meer informatie over:
Voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen
Privacy en cookiebeleid
Copyright en disclaimer

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!