Sophie met vleugels gaat letterlijk over een gevleugelde Sophie. Na een vervelend ongeluk overlijdt ze namelijk, en laat daarbij haar man Ollie en haar zoontje Freddie achter. Dat klinkt niet echt vrolijk, en het is natuurlijk ook een zielig gegeven. Desondanks is het boek wel leuk en vaak vrolijk en grappig: een geweldige chicklit.
Want Sophie gaat niet meteen weg. Neen, ze blijft achter, met als doel om ervoor te zorgen dat Ollie en Freddie goed terechtkomen. En dat heeft heel wat voeten in de aarde! Ollie is namelijk best populair bij haar vriendinnen, en als die doorkrijgen dat Ollie ontzettend onbeholpen is in de huishouding, besluiten ze een help-Ollie-team op te stellen. Er wordt gekookt, de was wordt gedaan, poetsen… veel vriendinnen dragen hun steentje bij.
Eén daarvan is Jenny, de beste vriendin van Sophie. Ze trekt veel op met het mannelijke tweetal, en past vaak op Freddie. Hoewel ze Ollie wel leuk vind, doet ze er niets mee: ze is verloofd met Sam. Ze gaan trouwen! Maar, zoals je al kunt nagaan: grote kans dat Ollie en Jenny naar elkaar gaan groeien. Sterker nog: vanaf ongeveer een derde van het boek is dat wel duidelijk.
De rest van het boek is een hectische, chaotische en vooral grappige weg daar naartoe. Zoenpartijen met andere vrouwen, een jong Frans au pairmeisje en nog veel meer hobbels op de weg. De druppel die de emmer doet overlopen is een mysterieus geheim dat Sophie al die tijd geheim heeft gehouden voor iedereen… Het boek wordt afwisselend vanuit Sophies standpunt of dat van Ollie of Jenny verteld. Daardoor krijg je een mooi en compleet verhaal, dat vanuit verschillende kanten wordt belicht. Ondanks het zware onderwerp weet het toch licht en luchtig te blijven. Een heerlijk boek!
Sophie met vleugels, Polly WilliamsSijthof, juni 2013, 256 pagina’s, paperback.
Prijs: 17,95 euro. ISBN: 9789021807782
Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel. Online bestellen kan onder andere op:
Laat hieronder jouw reactie achter