In Scary Movie 5 maak je kennis met Dan en Jody. Ze krijgen de zeggenschap over drie nichtjes, die een tijdje in een huisje op een heuvel hebben gewoond. En behekst huis, zo blijkt. De kinderen zijn bezeten door een demon, en daardoor gebeuren er de meest vreemde dingen in huis. Dingen die zelfs Dan, wetenschappelijk onderzoeker die genetische experimenten op apen uitvoert, en Jody, balletdanseres, niet kunnen verklaren. Zullen ze op tijd doorhebben dat een demon hun huis en de kinderen terroriseert, of gaan ze gillend ten onder?
De Scary Movie-reeks staat bekend om de persiflages met bekende horrorfilms. Scary Movie 5 is daar geen uitzondering op, hoewel het aantal films dat op de hak wordt genomen een stuk lager is dan bijvoorbeeld het eerste deel. En dat is goed, want bij eerdere films was het vaak een opeenstapeling van steken en flauwe grappen. Scary Movie 5 steekt er wat dat betreft een stukje bovenuit. Natuurlijk komt er de nodige onderbroekenlol in naar voren, maar het niveau van de film zelf is – hoewel het duidelijk een budgetfilm is – een stukje hoger. De film is iets volwassener geworden, zou je kunnen zeggen.
De film geeft een persiflage van onder andere Rise of the Planet of the Apes, Inception, House on the hills, Black Swan, Sinister, Evil Dead en Mama. Daarnaast spelen de nodige beroemdheden een cameo, en zetten zichzelf lelijk te kijk. Snoop Dogg, Lindsay Lohan, Charlie Sheen, Ashley Tinsdale en Mike Tyson zorgen voor een komische noot in het verhaal door zichzelf in te kijker te zetten.
Scary Movie 5, Entertainment One Tijdsduur: 85 minuten, Horror/komedie.
Verkrijgbaar op: DVD (ca. 16 euro), Blu-ray (ca. 22 euro)
Laat een reactie achter