• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Info voor je boekbespreking
    • Allerlei
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
      • Stripboeken
    • Kinderboeken
      • Prentenboeken
      • Kinderboeken met AVI
    • Young adult
    • Leesboeken voor volwassenen
    • Kookboeken
  • Business
    • Bloggen
    • Zelfstandig ondernemen
    • Management boeken
  • Entertainment
    • Films
      • Netflix, Prime Video, Disney+ en TV
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
      • Creatief
    • Spellen
    • Er op uit
    • Uit-agenda
  • Eten & drinken
    • In de keuken
    • Eten en drinken
    • Recepten
    • Kookboeken
  • Lifestyle
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Kleding & verzorging
    • Huis
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

Recensie: Rabat, VideoFilm Express

24 november 2011Films, Speelfilm, VaderdagDocumentaire, Drama

Rabat is een roadmovie die de kijker meeneemt op de reis van de drie vrienden Nadir (Nasrdin Dchar), Abdel (Achmed Akkabi) en Zakaria (Chico Kenzari). Als Nadir van de ene op de andere dag de oude taxi van zijn vader van Amsterdam naar Rabat moet rijden, nodigen zijn twee beste vrienden zichzelf uit om met hem mee te gaan. De reis voert het drietal door het Europese landschap naar de Marokkaanse hoofdstad. Nieuwe werelden, ontmoetingen onderweg en het geheime reisdoel van Nadir zetten de vriendschap naarmate ze dichter bij Rabat komen steeds verder onder druk.

Rabat is een schitterende film over een drietal vrienden die samen op reis gaan: Nadir vanwege een speciale missie: hij is namelijk uitgehuwelijkt, en moet de taxi als een soort huwelijksgeschenk vanuti zijn vader overhandigen aan zijn aanstaande schoonvader. Abdel en Zakaria weten hier van, en besluiten Nadir, zonder dat hij van hun kennis weet, te steunen in zijn lange reis, die niet zonder slag of stoot verloopt.

Onderweg komen de drie mannen de nodige obstakels tegen: de ene langdradig, de ander verhelderend, soms met stevige vuisten, een hebberige portemonnee of een ontzettend leuk karakter. Iedere persoon die ze ontmoeten laat zijn handtekening achter op minstens één van de drie jongens, end e zichtbare ontwikkeling van de mannen is dan ook bijzonder goed verfilmd, op een erg mooie en indrukwekkende manier.

Hoe dat precies is zijn werk is gegaan kun je overigens zien in een documentaire op de Special Edition-disc, de tweede schijf in het pakketje. Naast een aantal videoclips en korte films (Habbekrats) is deze documentaire namelijk zeker indrukwekkend te zien: je krijgt een overgetelijke blik achter de schermen, en ziet hoe deze film tot stand is gekomen met letterlijk minimale middelen. Indrukwekkend, als je het resultaat bekijkt. Zo mogen er meer gemaakt worden!

Rabat, VideoFilm Express

Tijdsduur: 102 minuten, road movie.
Verkrijgbaar op: DVD (ca. 13 euro)

Films koop je online bij:

BOL.com
Bookspot
Mediamarkt
Amazon.nl

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Lees Interacties

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Funko pop sale

end of spring sale

Onze topsuggesties

CooleSuggesties Topper

Meer uit deze categorie

Rise a family of champions poster Trailer: Rise: a family of champions
AVATAR THE WAY OF WATER poster Trailer: Avatar: The Way of Water
Pokemon Ultieme Reizen De serie Animatieserie Pokemon Ultieme Reizen: De serie
2000x3000 Poster De Beste Verjaardag Ooit Win een iTunes code van De beste verjaardag ooit
Top Gun poster Win Top Gun: Maverick vrijkaarten en petten
The Summer I Turned Pretty poster Streaming: The Summer I Turned Pretty

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Winacties en privacy

Klik hier voor meer informatie over de voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen en ons cookiebeleid.

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!