Amerika is een ontzettend groot continent. Zo groot, dat het ook een enorme diversiteit biedt aan klimaten, landschappen en natuurlijk ook dieren! Het kostte 51 cameramensen maar liefst 5 jaar om aan deze documentaire te werken. Het resultaat? 5 dvd’s of 2 blu-rays, met daarop meer dan 110 verschillende diersoorten, gefilmd in 29 staten van Noord-Amerika.
En dat levert ontzettend indrukwekkende beelden op, dat kan ik je verzekeren! Het leuke is dat er heel wat nieuwe technieken aan te pas zijn gekomen. De documentaire had een budget van maar liefst 27 miljoen dollar, dat de mogelijkheid gat om moderne camera’s, ultra-high speed camera’s en zelfs een unieke onderzeecamera te gebruiken. Daarmee is de natuur in al zijn kracht vastgelegd.
Het grappige is ook dat er bijzondere dieren zijn gekozen om vast te leggen, of dat er juist aandacht is geschonken aan een bepaald uniek aspect van diersoorten. Zo komt het hamsteren van eekhoorns aan bod, maar wist je dat ze die gewoon in 1 grote ruimte stopten? En dat ze daarna zelf in die noten gaan liggen om lekker te slapen en te eten? Of hoe kolibri’s hun territorium beschermen, en hoe beren kunnen duiken? De kanttekening van deze hoeveelheid aan dieren is dat de documentaire een beetje fragmentarisch overkomt: de rode draad ontbreekt een beetje. Dat mag de pret echter niet drukken, het zijn tenslotte schitterende beelden in een overweldigende natuurlijke omgeving!
[vimeo=http://vimeo.com/72331872]
Naast de originele stem is er ook een Nederlands gesproken versie. De voice-over wordt door niemand minder dan Rutger Hauer verzorgd. Dat levert een dramatisch effect. Jammer genoeg ontdekten we op de blu-ray versie wel een paar glitches in deze Nederlandse tekst: er zaten wat haperingen in het audiospoor. Die kwamen we in de Engelse versie niet tegen.
North America, Discovery Tijdsduur: 265 minuten, Documentaire.
Verkrijgbaar op: 5xDVD (ca. 35 euro), 2xBlu-ray (ca. 35 euro)
Laat een reactie achter