Magix Music Maker MX is één van de meest toegankelijke programma’s om muziek mee te maken. Aan de hand van samples (in deze versie zijn maar liefst 5500 muzieksamples opgenomen!) kun je namelijk je eigen liedjes samenstellen. In welke stijl dan ook, je kunt het zo gek niet bedenken. En daarbij is het natuurlijk ook mogelijk om een bepaalde stijl los te laten en helemaal los te gaan met een geheel eigen stijl: the sky is the limit! Met deze samples krijg je bovendien een viertal nieuwe instrumenten (lead synth, drum engine, century guitars, electric bass). Hierdoor heb je direct een bepaalde klasse die je jouw nummer meegeeft. En heb je je song gereed? Dan kun je hem publiceren via de meeste en bekendste sociale netwerken!
De interface is zeer gemakkelijk: het werkt met een eenvoudig slepen en plaatsen. Bovendien heeft deze nieuwe versie een loop designer, waarmee je op een heel intuïtieve manier loops maakt en aanpast. Er wordt bovendien rekening gehouden met het ritme en de bestaande samples, zodat de geluiden gemakkelijk op hun goede plek klikken. Aanpassen kan natuurlijk ook, op ieder denkbaar front, maar dat is wellicht meer iets voor later. Mocht je het willen, kun je zelfs muziek opnemen met een MIDI-keyboard, waarna je de opgenomen muziek nog op tal van manieren kunt wijzigen: zelfs de toonaard is niet veilig! Voor de achtergrond kun je gebruik maken van een virtueel drumstel om je eigen beats samen te stellen. Erg leuk om je op uit te leven! Dit ritme (en alle andere samples) kunnen desgewenst opgenomen worden in een loopt, waardoor het zich blijft herhalen.
Maar voor beginners of kinderen is natuurlijk de EASY variant de beste manier om bekend te worden met dit programma. Hierbij wordt je aan de hand meegenomen door het maken van een muziekstuk, ondersteunt met een flink aantal instructiefilmpjes. Na het maken van een eigen muziekstuk, waarbij je ook gebruik kunt maken van eigen samples en opgenomen geluidsfragmenten, kun je het liedje nog helemaal afmixen: volume, effecten en nog veel meer kunnen worden toegevoegd, waardoor je een ware hit in handen kunt hebben! Het programma heeft, zoals je wellicht al hebt gemerkt, te veel kenmerken om op te noemen. Het is in mijn ogen het perfecte programma voor iedereen die wel een goed gehoor heeft voor muziek, maar zelf niet genoeg kennis en ervaring in huis heeft om zelf alles klakkeloos in te spelen (waarvoor je natuurlijk een breed scala aan instrumenten met kennen). Mocht je wel een instrument kunnen bespelen, dan kun je met dit programma ook buitengewoon goed uit de voeten: qua mogelijkheden doet het niet onder aan dure, professionele programma’s.
Naast de premium versie is er overigens ook een standaard versie voor ongeveer 60 euro beschikbaar en een versie met USB-toetsenbord voor 160 euro.
Magix Music Maker MX Premium, Magix
Prijs: 99 euro