• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Info voor je boekbespreking
    • Allerlei
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
      • Stripboeken
    • Kinderboeken
      • Prentenboeken
      • Kinderboeken met AVI
    • Young adult
    • Leesboeken voor volwassenen
    • Kookboeken
  • Business
    • Bloggen
    • Zelfstandig ondernemen
    • Management boeken
  • Entertainment
    • Films
      • Netflix, Prime Video, Disney+ en TV
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
      • Creatief
    • Spellen
    • Er op uit
    • Uit-agenda
  • Eten & drinken
    • In de keuken
    • Eten en drinken
    • Recepten
    • Kookboeken
  • Lifestyle
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Kleding & verzorging
    • Huis
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

Boek recensie: Heksenweek, Kaye Umansky

24 april 2021Kinderboekenheksen, Vakantie, winkel

Dit artikel is deel 1 van 2 van de serie Elsie en de Rode Heks
heksenweek recensie

Heksenweek is een eerste deel uit een nieuwe magische, knetterende, vrolijke kinderboekenserie over heksen. Je zou het misschien niet denken, maar heksen zijn eigenlijk heel leuk en gezellig! Hoewel ze liever op zichzelf zijn, natuurlijk. Dat maakt de jonge Elsie Pekel zelf mee. Ze woont in Kleinbrugge, een klein en suf stadje waar niets gebeurt. Haar ouders hebben daar een winkel, waar eigenlijk nooit iemand komt en niemand iets koopt. Ze is een goede verkoopster, en houdt zich altijd aan Pekels Topregels voor Klantenservice. Tot de mysterieuze Magenta Spits binnenvalt. Mensen zeggen dat ze een heks is en in het bos woont… maar niemand durft dat te bewijzen!

Oppas gezocht

Magenta en Elsie raken in gesprek. Magenta moet een weekje op pad, naar haar zus, en zoekt iemand om op haar toren te passen. Of ze in de winkel een poster mag ophangen? Het zou erg goed betalen! Vooral dat laatste trekt Elsie over de streep. Geldzorgen heeft de familie genoeg, wat extra inkomsten zijn meer dan welkom! Bovendien lijkt het haar heerlijk om even weg te zijn van haar jongere broertjes, die letterlijk in alles bijten wat ze tegenkomen. Een boek lezen zonder gedoe aan haar hoofd en zonder bijtsporen in de pagina’s? Dat klinkt als een echte vakantie! Ze besluit zelf op de toren van Magenta te gaan passen. Met de zwerfhond van de stad, Lastpak, in haar kielzog trekt ze het bos in en leert de mysterieuze toren van Magenta kennen, maar ook de knorrige (en genadeloos sarcastische) raaf Corbett. Tijdens haar verblijf maakt ze bovendien kennis met Sylfine Groenmantel, de taartetende bosnimf die eigenlijk gewoon Aagje heet en de postbode Joey, die niet bepaald bang is voor magische experimenten. Het is nu aan Elsie om ervoor te zorgen dat alles die week goed gaat. Zelf had ze besloten om nooit te rommelen met magie. Maar ja: wat als alles binnen handbereik is?

Klantenservice

Vanuit haar gezinswinkel heeft Elsi een aantal regels meegekregen waar ze aan moet voldoen om klanten (mensen, in het algemeen) niet voor het hoofd te stoten en op andere gedachten te helpen. Die basisregels lopen als een rode draad door het boek Heksenweek heen. Zo vaak zelfs, dat je ze misschien wel zult onthouden… en zelf gebruiken in verschillende situaties. Op dat vlak heeft Heksenweek zelfs nog een leerzaam tintje. Want goed en netjes omgaan met anderen… dat is iets dat we tegenwoordig veel te weinig zien. Respect voor je medemens. Zelfs al zijn het rare snuiters als heksen en bosnimfen.

Ga direct naar Heksenweek op BOL.com.

Recensie over Heksenweek

Heksenweek is een vrolijk en energiek boek om je lekker in te verliezen. De jonge Elsi beleeft de gekste avonturen als ze in de duistere toren van Magenta komt, de toren waar zoveel vreemde verhalen over de rondte gaan. Gelukkig is alles een stuk leuker dan ze denkt en is ze bovendien een stuk drukker met haar nieuwe vrienden dan met het ontspannen en lezen, waar ze zo naar verlengde .Bovendien is het de eerste kennismaking van Elsi met magie… en dat smaakt naar meer!

Score: 8


Informatie

Heksenweek, Kaye Umansky
Illustrator: Ashley King
Uitgever: Lemniscaat, 192 pagina’s, Hardcover.
Vanaf: 8 jaar. ISBN: 9789047713173. Prijs: 14.99 euro.

Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op:

BOL.com
Amazon.nl
Bruna
Managementboek.nl
Bookspot

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Lees Interacties

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Uit deze serie

  • Boek recensie: Heksenweek, Kaye Umansky
  • Boek recensie: Heksenwens, Kaye Umansky

Funko pop sale

end of spring sale

Onze topsuggesties

CooleSuggesties Topper

Meer uit deze categorie

al zolang er mensen bestaan Boek recensie: Al zolang er mensen bestaan, Sassafras de Bruyn
Aicha en de verloren taal recensie Boek recensie: Aicha en de verloren taal, Fikry El Azzouzi
verboden kleuren recensie Boek recensie: Verboden kleuren, Margriet du Maine
boekids festival aadje piraatje Agenda: Boekids Festival en Boektalk
Tovenaarskind 1 Schemergeesten Boek recensie: Tovenaarskind 1: Schemergeesten, Angie Sage
Krypto De orkaan Boek recensie: Krypto 2: De Orkaan

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Winacties en privacy

Klik hier voor meer informatie over de voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen en ons cookiebeleid.

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!