• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Kinderen
      • Info voor je boekbespreking
      • Prentenboeken
    • Young adult
    • Volwassenen
    • Informatief
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
    • Kookboeken
  • Entertainment
    • Er op uit
    • Films en series
      • Streaming en tv
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
    • Spellen
  • Eten & drinken
    • Eten en drinken
    • In de keuken
    • Kookboeken
    • Recepten
  • Lifestyle
    • Business
      • Marketing
      • Zelfstandig ondernemen
      • Management boeken
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Huis
    • Kleding & verzorging
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
  • Mail

Recensie: Epic, 20th century Fox

1 oktober 2013AnimatieFantasy, Magie, Monsters, Natuur

Epic BD 3DIn Epic leef je mee met de jonge Mary Katherine. Haar moeder is pas overleden, en is daardoor toegewezen aan haar vader. Dat is echter een beetje een kluizenaar, die zijn leven heeft gewijd aan het vinden van een magisch volkje, dat volgens hem in de bossen leeft. Hij heeft daar dus een afgelegen huis gekocht, en investeert al zijn tijd en geld in het zoeken naar de magische wezentjes. Dat was ook de reden waarom Mary Katherines vader en moeder lange tijd geleden zijn gescheiden. Een flinke drempel die Mary Katherine moet overbruggen! Maar er is meer: het magische volkje bestaat namelijk! Er blijkt een complete mysterieuze wereld verstopt te zitten in het bos. Zo goed, dat zelfs MK’s vader die niet heeft kunnen achterhalen. Door toeval komt Mary Katherine (MK) in de wereld terecht. Of… toeval… ze wordt door Tara, de koningin van het bos, net zo klein getoverd als de blad-mensen die in het bos wonen. Wonderlijke mensen, deze leafmen. Trots op wat ze zijn en hoe ze zijn. Vol magie, sprankelend en vrolijk. Tot ze worden aangevallen door de Boggans. De strijd van het Leven tegen de Verrotting. Een eeuwige strijd, waarbij de verrotting telkens de macht proberen over de nemen en de wereld te verwoesten. Aan het Leven om dat tegen te gaan! En MK blijkt daar een bijzonder krachtige rol in te spelen. En dat doet ze, in dit geweldig mooi gemaakte avontuur in de natuur. De hele wereld is vrolijk en dynamisch vormgegeven. Vol aandacht en liefde krijgt de wereld vorm en kleur, met schitterende bloemen en planten vol details, en vooral het water ziet er levensecht uit. Sommige elementen in de film zijn bijzonder origineel en leuk gevonden. Naast de grappige leermomentenvan MK en de spannende momenten van gevechten en achtervolgingen op de grond en in de lucht (de blad-mensen vliegen op kolibries) zorgt het slakkenduo Mub en Grun voor de nodige humor in de film. Dat is ook wel nodig, want de film is best spannend! De Boggans zijn alles behalve aaibaar, en zullen sommige kinderen letterlijk de rillingen over de rug doen lopen. De achtervolgingen en gevechten zijn ook stoer en fel, zoals het hoort in een episch avontuur. Maar daarmee overstijgt het soms net het predikaat Kinderfilm, en past het iets minder bij de lieflijke slakken, de mooie bloemen en de aandacht voor de natuur. Dat is overigens wel een dikke boodschap die in het verhaal naar voren komt, maar niet al te goed door de kinderen wordt ervaren. De verhaallijn van Epic zijn is niet heel erg origineel, de film blijft best voorspelbaar. Maar: inmiddels zijn er zo veel ‘epische’ avonturen verschenen: wie komt er nog met een originele versie? Voor kinderen is dit in ieder geval een geslaagd exemplaar: lief en zorgzaam voor de meiden, stoer en spannend voor de jongens, met een goede boodschap, zodat ouders de film met een gerust hart kunnen opzetten. Nog maar eens. Epic, 20th Century Fox
Tijdsduur: 102 minuten, Avonturenfilm. Verkrijgbaar op: DVD (ca. 18 euro), Blu-ray (ca. 24 euro), 3D blu-ray (ca. 33 euro)

Films koop je online bij:

BOL.com
Bookspot
Mediamarkt
Amazon.nl

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Lees Interacties

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

ONZE PRIJSVRAGEN

  • Win weekendkaarten: Heroes Made in Asia

  • Win vrijkaarten en goodies van de film John Wick 4

Onze topsuggesties

Alle CooleSuggesties Toppers op een rij

ONZE LAATSTE BERICHTEN

  • Sonos onthult Era: de nieuwe generatie smart speakers voor de toekomst van meeslepend luisteren

    Sonos onthult Era: de nieuwe generatie smart speakers voor de toekomst van meeslepend luisteren
  • Boek recensie: Supergezond, Fern Green

    Boek recensie: Supergezond, Fern Green
  • Let op deze 5 punten als je een eettafel wilt kopen

    Let op deze 5 punten als je een eettafel wilt kopen
  • Leren tassen van Isabel Bernard: Onmisbare accessoires voor elke gelegenheid

    Leren tassen van Isabel Bernard: Onmisbare accessoires voor elke gelegenheid
  • Zo kijk je alle Scream-films in de juiste volgorde

    Zo kijk je alle Scream-films in de juiste volgorde
  • Bioscoopfilm: Love Again

    Bioscoopfilm: Love Again

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Disclaimers

Klik hier voor meer informatie over:
Voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen
Privacy en cookiebeleid
Copyright en disclaimer

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!