• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Kinderen
      • Info voor je boekbespreking
      • Prentenboeken
    • Young adult
    • Volwassenen
    • Informatief
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
    • Kookboeken
  • Entertainment
    • Er op uit
    • Films en series
      • Streaming en tv
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
    • Spellen
  • Eten & drinken
    • Eten en drinken
    • In de keuken
    • Kookboeken
    • Recepten
  • Lifestyle
    • Business
      • Marketing
      • Zelfstandig ondernemen
      • Management boeken
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Huis
    • Kleding & verzorging
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
  • Mail

Recensie: Ender's Game, Entertainment One

21 mei 2014ActieKinderen, Oorlog, Ruimte, Science Fiction

In de toekomst wordt de aarde aangevallen door een buitenaards insectenras. Gigantische mieren-achtige wezens vallen de aarde aan. Een felle strijd ontstaat, en uiteindelijk weten de aardbewoners de wrede insecten te verjagen naar een andere planeet. Maar daarmee houdt het natuurlijk niet op. Die wezens moeten vernietigd, zo menen de hoge heren. En wie kan dat beter dan de snelste en slimste inwoners van Aarde: kinderen? Er wordt in allerijl een militaire school opgericht om kinderen te trainen in de gevechtskunst en strategie. Het wordt als hoogste doel gezien om mee te mogen vechten in deze strijd. Maar er wordt pas aangevallen als ze de juiste kinderen bij elkaar hebben verzameld. En dat blijkt nu het geval, met Andrew ‘Ender’ Wiggin. Een jongen uit een normaal gezin, met een wat wrede broer en een invoelend zusje. Die twee eigenschappen komen samen in Andrew: hij is ontzettend scherp en doortastend, en kan bovendien invoelen in wat er in zijn tegenstander omgaat. Een vreemde combinatie, maar wel een heel handige. Hij doorziet snel plannen van anderen, en kan daar op inspelen. Die kwaliteit blijft niet onopgemerkt, en Ender maakt in een mum van tijd flinke promoties. Dat maakt hem bij sommigen niet echt populair natuurlijk, maar dankzij zijn openheid en humor weet hij genoeg vrienden om zich te verzamelen. En bovendien is hij eigenlijk best zachtaardig. Mits niemand in zijn weg staat. Ender’s Game is een spannende en snelle science-fictionfilm. Ondanks de ruimtegevechten en oorlogssituatie komen er helemaal niet zo veel indrukwekkende ruimtegevechten voor als je wellicht zou denken. Het gaat vooral om de ontwikkeling van een zachtaardige jongen naar een slimme en gewiekste leider, die een groep trouwe vrienden om zich heen heeft verzameld. Die ontwikkeling wordt heel slim getoond, met grappige, spannende en bijzondere momenten. Harrison Ford speelt de rol van de knorrige kolonel Hyrum Graff met verve, en een excentrieke Ben Kingsley neemt de rol van de vreemde Mazer Rackham voor zijn rekening. Verder is en blijft het natuurlijk een vreemd en bizar toekomstbeeld, waarin kinderen de strijd moeten beslechten middels computergestuurde vliegtuigen. Ender’s Game, Entertainmen One
Tijdsduur: 114 minuten, Science Fiction. Verkrijgbaar op: DVD (ca. 14 euro), Blu-ray (ca. 16 euro)

Films koop je online bij:

BOL.com
Bookspot
Mediamarkt
Amazon.nl

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Lees Interacties

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

ONZE PRIJSVRAGEN

  • Win weekendkaarten: Heroes Made in Asia

  • Win vrijkaarten en goodies van de film John Wick 4

  • Win vrijkaarten en goodies voor de film 65

  • Win vrijkaarten + goodies voor Shazam! Fury of the Gods

  • Win goodies met de superheldenserie voor jonge kijkers: Batwheels

Onze topsuggesties

Alle CooleSuggesties Toppers op een rij

ONZE LAATSTE BERICHTEN

  • Jabra Elite 4: veelzijdige oordopjes voor werk en ontspanning

    Jabra Elite 4: veelzijdige oordopjes voor werk en ontspanning
  • Voordelen van het huren van een bedrijfscontainer

    Voordelen van het huren van een bedrijfscontainer
  • Happydendron: kleurrijke blikvanger voor je tuin

    Happydendron: kleurrijke blikvanger voor je tuin
  • Gadget review: Teufel Motiv Go Voice (2023)

    Gadget review: Teufel Motiv Go Voice (2023)
  • Win weekendkaarten: Heroes Made in Asia

    Win weekendkaarten: Heroes Made in Asia
  • Film recensie: Alice, Darling

    Film recensie: Alice, Darling

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Disclaimers

Klik hier voor meer informatie over:
Voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen
Privacy en cookiebeleid
Copyright en disclaimer

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!