• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Kinderen
      • Info voor je boekbespreking
      • Prentenboeken
    • Young adult
    • Volwassenen
    • Informatief
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
    • Kookboeken
  • Entertainment
    • Er op uit
    • Films en series
      • Streaming en tv
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
    • Spellen
  • Eten & drinken
    • Eten en drinken
    • In de keuken
    • Kookboeken
    • Recepten
  • Lifestyle
    • Business
      • Marketing
      • Zelfstandig ondernemen
      • Management boeken
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Huis
    • Kleding & verzorging
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
  • Mail

Recensie: Dragon Age 2, PS3

12 mei 2011GamesFantasy

In Dragon Age 2 ga je het avontuur aan als Hawke, een straatarme vluchteling die ondanks zijn situatie aan de macht weet te komen en opklimt tot één van de belangrijkste personages in de wereld van Dragon Age. Hawke is een overlever van de Blight en de Kampioen van Kirkwall, maar het verhaal van zijn opkomst is gehuld in mythen en geruchten. In een nieuw verhaal dat maar liefst 10 jaar omvat, beleef je zelf de legende en kun je deze bovendien vormgeven; Je moet moeilijke morele keuzes maken, de beste strijders om je heen verzamelen, en met roem en rijkdommen je plaats in de geschiedenis veroveren. Beleef jouw verhaal en zie hoe de wereld door jouw keuzes nooit meer hetzelfde zal zijn.

Dragon Age 2 spreekt een nieuw segment aan in het aloude RPG-genre. Want naast de bekende elementen van het jezelf verbeteren, uitrusting kopen, ruilen en vergaren komt er nu ook een redelijk diep verhaal aan te pas, met, en dat is pas het meest unieke aan dit spel, veel mogelijkheden om het spelverloop te beïnvloeden. Bij ieder gesprek dat je voert heb je namelijk de mogelijkheid om een aantal verschillende reacties te geven. En welke reactie je geeft, ten opzichte van je gesprekspartner, bepaalt het verloop van dat gesprek en de uitkomst ervan. Het zou dus zomaar kunnen zijn dat bepaalde personen weglopen omdat je ze beledigt hebt, of dat ze je een bepaalde missie niet gunnen omdat je ’te aardig’ bent. Kijk dus uit wat je tegen wie zegt! Om je hierbij te helpen wordt er gebruik gemaakt van een iconensysteem, waarmee de aard van je boodschap wordt aangeduid. Met de gesprekken die je voert bouw je dus ook een bepaalde band op met mensen: de liefde ligt op de loer! Hoe nauw je bent met bepaalde mensen wordt aangegeven met een schaalverdeling, die varieert van vriend tot concurrent.

Buiten dit unieke element is het nog steeds een erg prettige RPG-actiegame. Het gevechtssysteem werkt eenvoudig en intuïtief: de speciale acties liggen onder je duim, en met de R2-knop heb je er direct weer een aantal tot je beschikking. Net als in Dragon Age 1 kun je wisselen tussen de verschillende personages, zodat je bepaalde tactieken kunt uitvoeren. Hierin kun je ook wat verder gaan, door het spel te pauzeren en je team commando’s te geven. Let bovendien op de bovenkant van je scherm: hier komen bij schering en inslag tips en suggesties te staan die je verder zullen helpen, net als in de eerste tutorial. Jammer alleen dat ze niet altijd op het juiste moment komen. In de inleiding ben ik bijvoorbeeld al aan een paar tips voorbijgegaan omdat ik te druk bezig was met het afhouden van de duistere indringers. Dit zijn overigens niet je enige vijanden: ook onder de normale inwoners zitten mensen die je liever kwijt zijn dan rijk. Wees dus altijd op je hoede!

Dragon Age is een veelomvattende RPG-titel. Naast vechten, verbeteren en het kiezen van zowel je team als uitrusting komt er nog veel meer bij kijken: politiek, onderhandelen, vriendschappen en verbondschappen zijn belangrijke spelelementen geworden. Wees ook voorbereid op lange scènes tussen de razend snelle en spannende actiemomenten, daar verkijken sommige gamers zich nog wel eens op: dit is zo’n spe waarbij het verhaal een belangrijke rol in speelt. Naast het vechten, dat snel, actierijk, gedetailleerd en bol staat van bloedspatten, is er ook ruim aandacht voor de personages en het verhaal. De filmpjes zijn leuk en gedetailleerd, hoewel er soms een steekje wordt gelaten. Maar dat mag de pret zeker niet drukken. Hoewel het niet zo vernieuwend is als het eerste deel (logisch) kent het spel meer dan genoeg verbeterpunten om opnieuw een absolute toptitel te verworden.

Dragon Age 2, PS3, PC, XBOX360
EA Games. Leeftijd: vanaf 18 jaar. Prijs: ca. 60 euro

Deze game bij: EA Games

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=jlACgYHtWCI]

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Lees Interacties

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

ONZE PRIJSVRAGEN

  • Win weekendkaarten: Heroes Made in Asia

  • Win vrijkaarten en goodies van de film John Wick 4

  • Win vrijkaarten en goodies voor de film 65

  • Win vrijkaarten + goodies voor Shazam! Fury of the Gods

  • Win goodies met de superheldenserie voor jonge kijkers: Batwheels

Onze topsuggesties

Alle CooleSuggesties Toppers op een rij

ONZE LAATSTE BERICHTEN

  • Jabra Elite 4: veelzijdige oordopjes voor werk en ontspanning

    Jabra Elite 4: veelzijdige oordopjes voor werk en ontspanning
  • Voordelen van het huren van een bedrijfscontainer

    Voordelen van het huren van een bedrijfscontainer
  • Happydendron: kleurrijke blikvanger voor je tuin

    Happydendron: kleurrijke blikvanger voor je tuin
  • Gadget review: Teufel Motiv Go Voice (2023)

    Gadget review: Teufel Motiv Go Voice (2023)
  • Win weekendkaarten: Heroes Made in Asia

    Win weekendkaarten: Heroes Made in Asia
  • Film recensie: Alice, Darling

    Film recensie: Alice, Darling

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Disclaimers

Klik hier voor meer informatie over:
Voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen
Privacy en cookiebeleid
Copyright en disclaimer

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!