Een tijdje terug kregen we een deel van Academicus Vampyrus onder onze kiezen. Een flinke tijd terug, moet ik zeggen, ik spreek dan over april vorig jaar. De manier van schrijven echter, samen met de bijzondere manier van het interpreteren van het hele vampieren-gebeuren was zo innemend en spannend, dat het naar meer smaakte. Het grappige is, dat Michelle ook bezig was met een spin-off van deze succesvolle boekenserie. Naast vampieren komen er namelijk ook alchemisten in voor, een soort sekte die de mensen beschermen tegen de vampieren en het hele vampier-zijn verborgen houden voor de gewone mensen. Eén van die alchemisten was het eigenwijze meisje Sydney, en met haar gaat deze nieuwe en spannende boekenserie De Alchemisten: Bloedverwanten van start.
In de serie Academicus Vampyrus maakten we al kennis met Sydney. Een spannende strijd om het koningshuis woedde door deze boeken, waar de alchemisten ook hun rol in spelen. Niemand weet echt wat er allemaal gebeurde, en sommige dingen blijven het beste geheim. Met als gevolg dat de alchemisten denken dat Sydney een verdacht dhampier-meisje (een tot vampier geworden mens) heeft helpen ontsnappen. De alchemisten twijfelen dan ook aan haar loyaliteit. In hun ogen heeft Sydney geheuld met de vijand: erger kan bijna niet. Wanneer zich een nieuwe opdracht aandient, wil Sydney koste wat kost voorkomen dat haar zusje Zoë verwikkeld raakt in de harde, onpersoonlijke wereld van de alchemisten. Ze staat erop dat zíj en niet Zoë op pad wordt gestuurd.
Maar de alchemisten hebben wel een beetje gelijk: Sydney worstelt met de sympathie die ze voelt voor de vampiers waarmee ze omgaat. Ze beschouwt ze niet als wanstaltige gedrochten, verderfelijke wezens, maar als mensen met een hart en ziel. Maar dát hoort dus niet, want alchemisten en vampiers zijn in de regel als water en vuur! Als ze ontdekt dat ze de persoonlijke lijfwacht wordt van de Moroi Jill Mastrano springt ze dus geen gat in de lucht. Jill loopt gevaar en is door het hof weggezonden naar Palm Springs, een plek zo zonnig dat vampiers zich er doorgaans verre van houden. Sydneys taak, Jill beschermen, lijkt eenvoudig, maar intrige, afleiding en verboden liefde liggen op de loer. Nu ze ondergedoken zitten, begint het drama pas echt.
Net als de Academicus Campyrus is dit een bloedstollend spannend boek, vol intriges, lastige connecties tussen personen en vriendschapsverhoudingen. Daarnaast zijn er een aantal spannende ontwikkelingen, waar we langzaam inzicht in krijgen. In het boek worden wel wat verwijzingen gemaakt naar de Academicus Vampyrus-serie, maar het boek staat wel op zichzelf. Ook zonder een gedegen voorkennis van de andere serie is dit eerste boek heel goed te lezen. Misschien wordt je nieuwsgierigheid wel aangewakkerd en begin je ook in de andere serie! Dit eerste deel maakt in ieder geval indruk, en doet ons verlangen naar meer.
De alchemisten – Bloedverwanten, Michelle Mead
Moon Uitgevers, november 2012, 446 pagina’s, paperback.
Prijs: 16,95 euro. Leeftijd: vanaf 14 jaar. ISBN: 9789048815470
Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel. Online bestellen kan onder andere op:
Laat hieronder jouw reactie achter