
Jack Reacher is terug, en hoe! In Daag me uit – het twintigste deel in de populaire thrillerreeks van Lee Child – stapt de voormalige militaire rechercheur uit de trein in een vergeten gat genaamd Mother’s Rest. Wat volgt is een spannend, mysterieus en snoeihard avontuur dat zelfs voor Reacher-begrippen behoorlijk intens is.
Formule met pit
Je zou denken dat een serie na verloop van tijd een beetje indut, maar niets is minder waar. Hoewel de Reacher-boeken een zekere herkenbare formule volgen (stoere held komt in klein stadje, ontdekt duister geheim, rekent af met de bad guys), weet Lee Child het in Daag me uit spannend en fris te houden. Sterker nog: dit deel wordt door velen gezien als een van de beste uit de reeks – en hoewel smaken verschillen, kan ik wel begrijpen dat lezers dat vinden.
Mother’s Rest
Het verhaal begint als Reacher willekeurig uitstapt in het stoffige, afgelegen plaatsje Mother’s Rest. Gewoon, omdat hij benieuwd is naar de herkomst van deze bijzondere plaatsnaam. Er blijkt geen mobiel bereik, nauwelijks een levend mens op straat, en een sfeer die meteen de nekharen overeind zet. Daar ontmoet hij Michelle Chang, een voormalige FBI-agente op zoek naar haar verdwenen partner. De inwoners gedragen zich vreemd, afstandelijk en vijandig – en je voelt aan alles dat hier iets goed mis is.
Lee Child bouwt de spanning langzaam op, met veel oog voor detail en sfeer. Wat op het eerste gezicht een standaard vermissingszaak lijkt, groeit uit tot een verhaal met internationale dimensies en een ijzingwekkend onderwerp dat zich deels afspeelt in de donkerste uithoeken van het internet.
Reacher in topvorm
Jack Reacher is zoals altijd onverstoorbaar, berekenend en fysiek indrukwekkend. Hij slaat zich zonder pardon door het verhaal heen en rekent vakkundig af met de slechteriken. Hoewel hij het in dit boek toch even lastig krijgt na een flinke klap tegen zijn hoofd. Ja, zelfs Reacher heeft blijkbaar zijn zwakke punten! In dit boek laat hij 12 tegenstanders het leven en stuurt er nog eens 2 naar het ziekenhuis – alles natuurlijk in dienst van het goede doel. De actie is rauw en effectief, precies zoals fans het graag zien. Daarbij komt Child met enkele verrassende onthullingen en een knap verweven complot. De spanning blijft tot het einde toe hoog.
Ga direct naar Daag me uit op BOL.com.
Recensie over Daag me uit
Daag me uit is Reacher op z’n best: spannend, mysterieus, keihard en verrassend actueel. Lee Child bewijst met dit twintigste deel dat zijn creatie nog lang niet is uitgeblust. Een aanrader voor iedere thrillerfan – of je nu al 19 Reacher-boeken achter de kiezen hebt of hier pas instapt.
Score: 8
Informatie
Titel: Daag me uitAuteur: Lee Child
Uitgever: Rainbow
Aantal pagina’s: 384
Type boek: Paperback
ISBN: 9789041716286
Prijs: 11 euro
Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op: