Als kinderen gaan zwemmen, is dat soms een heel grote stap. De een plonst meteen het water in, de ander neemt liever de veilige weg en houdt eigenlijk het liefst droge voeten. Zo ook Big: zijn vriendjes willen maar wat graag gaan zwemmen in het warme weer, maar Big heeft daar eigenlijk helemaal geen zin in – hij durft niet zo goed!
Daarom bedenkt hij telkens een ander excuus. Het ene badspeeltje na het andere wordt gehaald, het ene excuus na het andere zorgt ervoor dat Big het water niet indurft. En dat terwijl zijn vrienden al lekker lang en breed aan het zwemmen zijn! Als Big dan per ongeluk wordt natgespat is de maat vol, en gaat hij boos naar huis. Daar neemt hij een lekker warm bad. Maar wacht – is dat niet bijna hetzelfde?
Big gaat zwemmen gaat over bang zijn voor zwemmen – en in dit geval het koude water. Het is super herkenbaar dat Big bang is, terwijl zijn vriendjes veel lol maken. Zou dat wel leuk zijn voor Big, of is hij daar niet zo mee bezig? En is er eigenlijk wel iets om bang voor te zijn? De tekeningen zijn pastelkleurig en hebben mooie, zachtgekleurde krijtranden. De tekst staat in witte vlakken. Leuk detail is dat de namen van de dieren in een handgeschreven lettertype staan. Achter in het boek staan een aantal vragen, die je naar aanleiding van het verhaal kunt stellen.
Big gaat zwemmen, Pauline Oud
Clavis Books, juni 2012, 32 pagina’s, hardcover.
Prijs: 14,95 euro. Leeftijd: vanaf 3 jaar. ISBN: 9789044817751
Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op:
Laat een reactie achter