De LEGO Groep en Formule 1 zorgden voor een opvallend spektakel tijdens de Drivers’ Parade van de Formula 1 Miami Grand Prix 2025. Tien levensgrote F1-wagens, volledig gebouwd uit LEGO stenen, reden mee over het circuit. Alle auto’s bevatten dezelfde complexe en unieke details als die van de échte F1-bolides en werden bestuurd door de bekendste coureurs.

De unieke bouwwerken van de racewagens werden gemaakt ter viering van de langdurige samenwerking tussen de LEGO Groep en Formule 1. Beide merken willen families in 2025 nog meer onvergetelijke race-momenten bieden. De onthulling zorgde voor meerdere primeurs in de geschiedenis van de LEGO Groep: nooit eerder bouwde de speelgoedfabrikant zo veel levensgrote, bestuurbare F1-wagens én reden zoveel F1-coureurs tegelijk in een LEGO bolide over het circuit.
In de LEGO fabriek van Kladno in Tsjechië werkte een team van 26 ontwerpers, ingenieurs en bouwers meer dan 22.000 uur aan de LEGO F1-wagens. De replica’s zijn bijna even groot als een echte Formule 1 auto. Elk model is gebouwd uit zo’n 400.000 LEGO stenen, die samen maar liefst 1.500 kilo wegen. De wagens kunnen ook écht rijden, tot een snelheid van 20 km/u. Van de officiële sponsors tot de Pirelli-banden, elk detail klopt tot in de puntjes.

Samenwerking De LEGO Groep x Formule 1
“Bij de LEGO Groep zijn we altijd op zoek naar nieuwe, creatieve manieren om onze ideeën tot leven te brengen,” vertelt Julia Goldin, Chief Product & Marketing Officer bij de LEGO Groep. “De samenwerking met Formule 1 en de tien F1-teams is daar een perfect voorbeeld van. We weten dat onze fans dol zijn op grote, bestuurbare LEGO creaties. Dat bleek vandaag opnieuw uit de vele enthousiaste reacties bij de onthulling van de tien wagens. We hopen dat deze LEGO F1-wagens mensen inspireren om te geloven dat met LEGO stenen en een flinke dosis verbeelding echt alles mogelijk is.”
Emily Prazer, Chief Commercial Officer bij Formule 1, voegt daar nog aan toe: “Formule 1 staat voor innovatie en het voortdurend verleggen van grenzen. Daarom zijn we ontzettend verheugd en trots om deel uit te maken van zo’n uniek event. We zien dat F1-fans wereldwijd hebben genoten van het spektakel van deze tien levensgrote LEGO F1-wagens, bestuurd door de beste F1-coureurs ter wereld. Onze samenwerking met de LEGO Groep brengt een extra speels en verrassend element naar de Grand Prix-beleving. We kijken er enorm naar uit om samen nog veel meer bijzondere projecten te realiseren.”
Van set tot circuit
De ontwerpen van de LEGO F1-wagens zijn gebaseerd op de populaire LEGO F1 Speed Champions sets, die eind vorig jaar aangekondigd werden. De onthulling tijdens de Formula 1 Miami Grand Prix 2025 was een van de vele wereldwijde activiteiten waarmee de LEGO Groep en Formule 1 gezinnen dit jaar dichter bij de sport brengen.
Wereldtournee
Na het event in Miami vertrekken de tien LEGO F1-wagens op wereldtournee. Ze zullen opduiken tijdens verschillende races en andere momenten op de officiële F1®-kalender. Meer info vind je op LEGO.com/F1.
Speelgoed en spellen koop je bij: