• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Info voor je boekbespreking
    • Allerlei
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
      • Stripboeken
    • Kinderboeken
      • Prentenboeken
      • Kinderboeken met AVI
    • Young adult
    • Leesboeken voor volwassenen
    • Kookboeken
  • Business
    • Bloggen
    • Zelfstandig ondernemen
    • Management boeken
  • Entertainment
    • Films
      • Netflix, Prime Video, Disney+ en TV
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
      • Creatief
    • Spellen
    • Er op uit
    • Uit-agenda
  • Eten & drinken
    • In de keuken
    • Eten en drinken
    • Recepten
    • Kookboeken
  • Lifestyle
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Kleding & verzorging
    • Huis
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
  • Mail

Boeken voor meer zelfvertrouwen en geluk

2 december 2022Informatief volwassenentopper, zelfontwikkeling

Het valt niet altijd mee om in deze hectische en chaotische wereld het hoofd boven water te houden. Zeker als je wat rustiger bent, zal het meer dan eens gebeuren dat je wordt overstemd door extraverte mensen of gewoon herrieschoppers. Met deze boeken zul je weer even de wind in de zeilen krijgen – en hopelijk ook houden!


Het geluk is met de dapperen

Het geluk is met de dapperen

Ryan Holiday moedigt je in Het Geluk is met de Dapperen aan om risico’s te nemen, de stilstand uit te dagen, ‘rennen waar anderen wegrennen’ en ‘iets te doen waarvan mensen zeggen dat het onmogelijk is’. De auteur heeft al meer boeken op zijn naam, zoals De Dagelijkse Stoïcijn, en ook hier maakt hij dankbaar gebruik van citaten van oude Griekse filosofen, staatslieden en militaire leiders. De citaten draaien stuk voor stuk angst, lafheid, vrijmoedigheid en heldhaftigheid. Een groot aantal van die citaten zijn inmiddels grijsgebruikt, waardoor ze hun impact missen, maar het blijft een leuke verzameling eye-openers.

Holiday beweert dat angst – voor wat anderen van ons zouden kunnen denken, voor de onbekende gevolgen van onze acties – de vijand is van moed. Door die angst te benoemen en concreet te maken, kun je er actie tegen ondernemen en de moed opbrengen om die angst te negeren. Het boek spoort ook aan om niet alleen vanuit je eigen belangen te handelen, maar ook om de moed op te brengen om op te komen voor de behoeftes van anderen. Door het boek heen komen dan ook heel wat voorbeelden voorbij uit de wereldgeschiedenis, maar ook uit zijn eigen ervaringen. Het is een prettig leesbaar boek, dat je er makkelijk even kunt bijpakken. Het is nergens echt belerend, maar laat je juist leren van de geschiedenis.

CooleSuggesties topper

Score: 9

Auteur: Ryan Holiday
Uitgever: Lev, 295 pagina’s, Paperback.
ISBN: 9789400514997. Prijs: 22.95 euro.

Ga direct naar Het geluk is met de dapperen op BOL.com.

Zon

Zon

Zon is een schattig feelgood-boekje om je weer even op te pakken als je te veel aan het piekeren bent. Het is een positief boekje vol geruststelling, ademhalingsoefeningen en een fijne, warme boodschap. Iedere twee pagina’s bevat aan de ene kant een zin (of een stukje van een zin) en op de andere kant een stip. Heel mooi om te zien hoe een eenvoudige stip ineens een affirmatie-instrument kan worden. Als je er eenmaal op let, kun je namelijk in vrijwel iedere omgeving wel een stip of een rondje ontdekken. Zo denk je automatisch terug aan het boekje Zon, de tips en technieken om jezelf weer bij elkaar te rapen en door te gaan met waar je mee bezig was, groot te denken of om gewoon weer even een stukje vrolijker te zijn.

Score: 8

Auteur: Kieran E. Scott
Uitgever: Mus boeken, 68 pagina’s, Hardcover.
ISBN: 9789049326719. Prijs: 15.99 euro.

Ga direct naar Zon op BOL.com.

Van hart tot hart

Van hart tot hart

In de woning van de Dalai Lama in Dharamsala, India, is een ongewone bezoeker gearriveerd. Zijne Heiligheid onderbreekt zijn ochtendmeditatie om een ​​onrustige reuzenpanda te begroeten die heel wat kilometers heeft gereisd om hem te zien. Zijne Heiligheid verwelkomt hem als een vriend en nodigt de Panda uit voor een wandeling door een cederbos. Daar in de schaduw van de Himalaya, omringd door schoonheid, bespreken ze grote en kleine zaken. Vanuit dat gesprek roept de Dalai Lama jou als lezer uit om deel te nemen aan de Barmhartige Revolutie, om meer respect te tonen voor de wereld om ons heen en vooral op respect te tonen voor het milieu. “Er zijn maar twee dagen in het jaar waarop je niets kunt doen. De ene heet Gisteren en de andere heet Morgen.”

Hoewel Van Hart tot Hart een geweldige boodschap heeft, vind ik de uitwerking (of misschien is er wat verloren gegaan in de vertaling?) wat stug en belerend. Er ligt zoveel nadruk op het negatieven en het slechte, dat je er bijna depressief van zou worden, in plaats dat je het mooie ziet en wil omarmen. Natuurlijk komt de boodschap wel binnen, maar de afstandelijke schrijfwijze helpt hier zeker niet bij. Bovendien past het ietwat zakelijke verhaal niet bij de fraaie tekeningen van Patrick McDonnell, die inmiddels heel wat succesvolle prentenboeken op zijn naam heeft staan. Het speelse karakter van de lijntekeningen past niet bij de toon van het verhaal, en dat is jammer. Het boek werd vergeleken met Grote Panda en Kleine Draak, maar dat haal ik er toch niet uit.

Score: 6

Auteur: Dalai Lama en Patrick McDonnell
Uitgever: HarperCollins, 144 pagina’s, Hardcover.
ISBN: 9789402711097. Prijs: 20 euro.

Ga direct naar Van hart tot hart op BOL.com.

Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op:

BOL.com
Libris
Bruna
Managementboek.nl
Bookspot

Meer suggesties

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Lees Interacties

Wat zijn jouw ervaringen? Reactie annuleren

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Valentijnsdag

Onze topsuggesties

CooleSuggesties Topper

ONZE LAATSTE BERICHTEN

woontrends 2023

Dit zijn de woontrends van 2023

The Witcher 3 Wild Hunt Complete Edition

Game review: The Witcher 3: Wild Hunt

Beautiful Disaster 1

Romantische film Beautiful Disaster

samsung galaxy s23

Alles over de Samsung Galaxy S23

berlijn

Bezoek de leukste steden in Duitsland

Dont worry darling HBO Max

Film recensie: Don’t worry darling

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Disclaimers

Klik hier voor meer informatie over:
Voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen
Privacy en cookiebeleid
Copyright en disclaimer

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!