• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Info voor je boekbespreking
    • Allerlei
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
      • Stripboeken
    • Kinderboeken
      • Prentenboeken
      • Kinderboeken met AVI
    • Young adult
    • Leesboeken voor volwassenen
    • Kookboeken
  • Business
    • Bloggen
    • Zelfstandig ondernemen
    • Management boeken
  • Entertainment
    • Films
      • Netflix, Prime Video, Disney+ en TV
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
      • Creatief
    • Spellen
    • Er op uit
    • Uit-agenda
  • Eten & drinken
    • In de keuken
    • Eten en drinken
    • Recepten
    • Kookboeken
  • Lifestyle
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Kleding & verzorging
    • Huis
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

Boek recensie: Vic Falls Missions: Fatale Wissel

13 juli 2021Young adultgeheim, hacken, handicap, spionage

Vic Falls Missions 5 De Fatale Wissel

Dit is inmiddels het vijfde boek uit de serie Vic Falls Missions. Fatale Wissels is de opvolger van Het Offer van de Baobab, De Keizersillusie, Slangenkoorts en Bloedgevaar. Hoewel de boeken afzonderlijk te lezen zijn, zit er zeker een rode draad in. Je hebt dus pluspunten bij het lezen als je de eerdere delen kent! Waar de eerste delen vooral draaiden om Marcus en minder om Vic Falls (Victoria Falls, om precies te zijn), is het inmiddels een serie geworden waar teamgericht werken centraal staat – en waarin Victoria een grotere rol speelt.

SPAT

Natuurlijk speelt het SPAT nog altijd de centrale rol. Een geheime dienst met kinderen, die bovendien een handicap hebben. Een blinde, een autist, iemand met één kunstbeen of iemand die in een rolstoel zit: alle aspecten van handicaps komen in deze reeks wel naar voren. Het verhaal is daarmee heel inclusive, wat een pluspunt is. Het is ergens ook wel raar dat Marcus een plekje heeft bemachtigd, als niet-gehandicapte. Toch past hij mooi in het plaatje en doen zijn freerunning-skills nog altijd goed dienst bij de geheime missies.

Dubbele missie

In het begin van Fatale Wissel krijg je een spoedcursus uit de vorige delen. Wat was er ook alweer gebeurd? Oh ja – David is ontvoerd en zit nu op een onbekende plek, afgezonderd van alle communicatiemiddelen. Dat is al een pittige missie, die in het volgende boek ook nog doorloopt. Hij wordt op een geheime basis ingezet om bepaalde systemen te hacken. Om zo de beveiliging op te schroeven, krijgt hij te horen, maar David vreest dat er meer achter zit. Ondertussen is het SPAT-team ook bezig met het verijdelen van een project om het Derde Rijk opnieuw leven in te blazen. Er worden heel wat plannen gesmeed om ‘het zuivere ras’ weer op de voorgrond te zetten, waarbij zelfs een hele theaterproductie door het land reist. Maar wat en hoe? Dat is nog lang niet duidelijk. Het helpt ook niet dat het brein achter de organisatie zichzelf al tientallen jaren schuilhoudt in zijn enorme huis…

Ga direct naar Vic Falls 5: Fatale Wissel op BOL.com.

Recensie over Vic Falls 5: Fatale Wissel

Vlaamse boeken kennen in de regel een wat rijkere woordenschat dan Nederlandse boeken. Toch zitten in dit deel ook een flink aantal verbasteringen naar het Engels, wat het lezen soms wat stoort. Voor heel wat woorden hadden betere vertalingen gevonden kunnen worden. Natuurlijk is het fraai te zien dat de kinderen, ondanks hun beperkingen, zeker hun mannetje staan. De hulp van buitenaf is goed, de begeleiding laat zien dat de kinderen er niet alleen voorstaan.

Score: 7


Informatie

Vic Falls 5: Fatale Wissel, Kate Kriske
Uitgever: Pelckmans, 212 pagina’s, Paperback.
Vanaf: 15 jaar. ISBN: 9789463833141. Prijs: 17.99 euro.

Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op:

BOL.com
Amazon.nl
Bruna
Managementboek.nl
Bookspot

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Lees Interacties

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Funko pop sale

end of spring sale

Onze topsuggesties

CooleSuggesties Topper

Meer uit deze categorie

verboden kleuren recensie Boek recensie: Verboden kleuren, Margriet du Maine
geen weg terug boekbespreking Boek recensie: Geen weg terug, Elvin Post
mendelstov mellius Van boek naar kunstervaring: Mendelstov en Heptakosmoj
becoming mijn verhaal michelle obama recensie Boek recensie: Mijn verhaal – Becoming, Michelle Obama
The Iron Fey Evenfall 2 Het IJzerzwaard Boek recensie: Het IJzerzwaard, Julie Kagawa
Jij wordt nog eens mijn dood Boek recensie: Jij wordt nog eens mijn dood, Karen M. McManus

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Winacties en privacy

Klik hier voor meer informatie over de voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen en ons cookiebeleid.

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!