• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Boeken
    • Info voor je boekbespreking
    • Allerlei
      • Creatief
      • Educatief kinderen
      • Informatief volwassenen
      • Management boeken
      • Stripboeken
    • Kinderboeken
      • Prentenboeken
      • Kinderboeken met AVI
    • Young adult
    • Leesboeken voor volwassenen
    • Kookboeken
  • Business
    • Bloggen
    • Zelfstandig ondernemen
    • Management boeken
  • Entertainment
    • Films
      • Netflix, Prime Video, Disney+ en TV
      • Actie
      • Animatie
      • Horror
      • Komedie
      • Speelfilm
    • Games
    • Muziek
    • Speelgoed
      • Creatief
    • Spellen
    • Er op uit
    • Uit-agenda
  • Eten & drinken
    • In de keuken
    • Eten en drinken
    • Recepten
    • Kookboeken
  • Lifestyle
    • Gadgets
    • Gezondheid
    • Kleding & verzorging
    • Huis
    • Tuin
  • Feest
    • Halloween
    • Kerstmis
    • Moederdag
    • Pasen
    • Sinterklaas
    • Vaderdag
    • Valentijnsdag
    • Verjaardag
  • Prijsvragen
logo coolesuggesties liggend banner

CooleSuggesties

Stoere reviews, nieuws en tips

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest
  • Mail

Recensie: De avonturen van Odysseus, Geronimo Stilton

15 februari 2011KinderboekenGeronimo Stilton, Geschiedenis, avonturen, boekbespreking

Het was een dag als alle andere toen Benjamin, mijn lievelingsneefje, me opeens vroeg: ‘Oom Geronimo, wie is Odysseus?’ Ik kon mijn oren niet geloven … Benjamin was nieuwsgierig naar Odysseus, mijn lievelingsheld en de hoofdrolspeler in een heel oude, Griekse sage boordevol spannende avonturen, waarvan je snorharen overeind gaan staan! Hierdoor kreeg ik een muizenissig idee: waarom zou ik jullie niet allemaal het ongelooflijke verhaal van Odysseus vertellen? Ga mee op een legendarische reis over woeste oceanen en dwars door onbekende landen, waar monsterlijke wezens, listige verraders en levensgevaarlijke situaties op ons wachten… De avonturen van Odysseus is de klassieke vertelling, maar heeft een staartje gekregen. Excuses voor deze eenvoudige en doorgezaagde woordspeling, maar in dit geval dekt het de lading prima! Het is leuk vertaald en omgezet naar de wereld en karakters van Geronimo Stilton, en ook volledig in de stijl van de serie. Dat houdt in dat kernwoorden in zinnen en alinea’s bewerkt zijn met verschillende lettertypes, kleuren, en dat de regels van de standaard zetkunst niet zo nauw worden genomen. Hierdoor is het een bijzonder levendig en toch uitgebreid verhaal geworden, waarin de klassieke vertelling aan de jonge toehoorders wordt overgedragen. De leeftijd zal zo rond de acht à tien jaar liggen, dat is een beetje afhankelijk van hoeveel het kind kan hebben. Het is tenslotte toch een behoorlijk pittig verhaal, vol verraad, moord en doodslag. Hoewel het feit dat het om muizen gaat het leed iets verzacht, kan het voor sommigen heftig genoeg zijn. Na de vertelling volgt het verhaal in een notendop: een stipverhaal van enkele pagina’s vertelt dezelfde geschiedenis. Ter verdieping en wellicht ook verheldering van de materie vind je achterin het boek een stuk over ‘de wereld van Odysseus’, een naslagwerk waar je op alfabet de belangrijkste personen en wezens nog eens na kunt lezen. Erg leuk, zeker om een toch wat stoffig verhaal weer onder de jongeren populair te maken. De avonturen van Odysseus, Geronimo Stilton Baeckens books, maart 2010, 384 pagina’s, hardcover. Prijs: 19,99 euro. Leeftijd: vanaf 8 jaar. ISBN: 9789054614968

Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op:

BOL.com
Libris
Bruna
Managementboek.nl
Bookspot
Lees ook: Wie is de echte schrijver van Geronimo Stilton Wie is de illustrator van Geronimo Stilton Interview met Geronimo Stilton Lees al onze recensies van Geronimo Stilton

Deel dit bericht op social media:

  • Klik om te delen met Twitter (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op Tumblr te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend)
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend)

Meer suggesties

Over Dennis van Houts

Dennis, papablogger en hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven. Naast dit blog is hij freelance schrijver met Tekstbureau de Letterkamer.

Lees Interacties

Laat een reactie achter Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Valentijnsdag

Onze topsuggesties

CooleSuggesties Topper

ONZE LAATSTE BERICHTEN

Book Club The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

Bake off Vlaanderen 2022

Boek recensie: Bake off Vlaanderen 2022

house of the dragon

Recensie: House of the dragon, seizoen 1

Homey Pro Homey Bridge Web App Mobile App 1

Homey werkt samen met evohome

blond haar

5 tips om je haar blond te houden

auteurs kinderboekenweek 2023

Kinderboekenweek 2023: dit zijn de auteurs

Footer

Samenwerken

Heb jij een leuk product of coole dienst voor jongens of mannen? Kijk dan op onze contactpagina voor alle mogelijkheden.

Disclaimers

Klik hier voor meer informatie over:
Voorwaarden voor deelname aan onze prijsvragen
Privacy en cookiebeleid
Copyright en disclaimer

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij op de hoogte gehouden worden van onze reviews, artikelen en winacties? Meld je dan hier aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief!

 

Reacties laden....