Na het succes van het eerste kunstkookboek Artacucina – een kijkje in de keuken van galerie Artacasa – kon een vervolg niet uitblijven. In dit kookboek, dat zowel het oog als de tong streelt, worden fraaie kunstwerken gecombineerd met inspirerende gerechten. Artacucina 2 biedt opnieuw schitterende schilderijen en lekkere, makkelijk te maken recepten. Nieuw zijn ook de foto’s van de gerechten achter in het boek, als visueel steuntje bij het koken. Een smakelijk cadeau voor kunst- en kookliefhebbers!
Artacucina 2 is een waardige opvolger van Artacucina. het heeft terecht de ondertitel ‘aan tafel met galerie Artacasa‘ gekregen. Want ook in dit boek is het persoonlijke, huislijke karakter zeker niet verloren gegaan. Een aantal andere elementen, die bij het eerste boek nogal prominent aan bod kwamen, hebben hier het veld geruimd. Tot mijn genoegen, zo moet ik bekennen. Zo is de grootste doorn in mijn oog, tekst en tekeningen die over de kunstwerken zijn geplaatst, verdwenen. Wel hadden sommige kunstwerken wat groter gekund, en is er wat onnodige witruimte te bekennen, maar het niet-aflopend plaatsen van de kunstwerken heeft ook zijn voordelen. De kunstenaars zelf hebben ook een iets prominentere plek gekregen: zo wordt duidelijk naast ieder schilderij vermeld wie het heeft gemaakt, hoe groot het is en hoe het heet.
De handgeschreven teksten hebben plaats gemaakt voor lettertypes die handschrift imiteren. Dat is wat jammer, maar de opmerkingen zijn nog steeds van persoonlijke aard en stralen dat ook uit. De recepten zijn ook hier weer verzameld onder de kunstenaars en kennissenkring. De recepten zijn stuk voor stuk uitgeprobeerd in de keuken van Wiebke van der Scheer, waarna ze zijn gefotografeerd: ook een index van deze foto’s is terug te vinden, achterin het boek.
Het lijkt erop dat Wiebke en Margré goed naar alle commentaren en kritieken hebben geluisterd: dit tweede deel is daarmee niet alleen een opvolger maar eveneens een verbeterde versie van Artacucina. Het is rustiger vormgegeven met meer aandacht voor de kunst. Ik heb ook het idee dat recepten en kunstwerken wat beter op elkaar zijn afgestemd, maar dat is misschien gewoon mijn beleving. Door het (sorry voor de uitdrukking) wat rommelige karakter van het eerste boek straalde dat wat meer huislijkheid uit, in dit boek heb je wat meer aandacht over voor andere zaken: de tongstrelende recepten, bijvoorbeeld, maar ook de oogstrelende kunstwerken.
Artacucina 2, Wiebke van der Scheer, Margré Mijer
Scriptum, september 2009, 176 pagina’s, paperback.
Prijs: 19,95 euro. Afmeting: 16×23 cm. ISBN: 9789055946853
Boeken koop je bij je plaatselijke boekhandel.
Online bestellen kan onder andere op:
Laat een reactie achter