logo-liggend-wit-donkerblauw-kleinMenu

Agenda: Bollywood Summer Festival in Kinepolis

Bollywood Summer Festival Datum: 11 juli t/m 13 juli 2025
Locatie: Kinepolis
Adres: Nederland (Route)

Licht, camera… Bollywood! Van 11 t/m 13 juli worden de Kinepolis-bioscopen opnieuw omgetoverd tot kleurrijke Bollywood-tempels tijdens de tweede editie van het Bollywood Summer Filmfestival. En dit jaar pakt de organisatie groots uit: het festival breidt niet alleen uit naar nóg meer steden, maar zelfs naar het buitenland!

Meer weten?

Van Almere tot Paramaribo

Na een succesvolle eerste editie maakt het Bollywood Summer Filmfestival dit jaar een flinke groeispurt. Naast de vertrouwde Kinepolis-locaties in Almere, Dordrecht, Groningen, Haarlem, Hoofddorp, Breda, Leidschendam, Spijkenisse en Utrecht, doen nu ook diverse onafhankelijke filmhuizen mee. Denk aan Cinema De Vlugt (Amsterdam), Filmhuis Den Haag en LAB-1 (Eindhoven). Zelfs Vue-bioscopen in Arnhem, Enschede en Eindhoven sluiten aan.

En misschien wel het meest bijzonder: voor het eerst strijkt het festival neer in Suriname! In TBL Cinemas in Paramaribo kunnen liefhebbers daar genieten van het allereerste Bollywood Filmfestival op Surinaamse bodem.

Officiële opening met Indiase ambassadeur

De officiële opening van het festival vindt plaats op vrijdagavond 11 juli in Kinepolis Leidschendam. Daar wordt de rode loper uitgerold voor de speciale première van twee Bollywoodklassiekers: Silsila en Kabhi Kabhie, die gelijktijdig in twee zalen draaien. De avond krijgt extra allure door de aanwezigheid van vertegenwoordigers van Indiase filmstudio’s én Kumar Tuhin, de Indiase ambassadeur in Nederland, die het festival officieel zal openen.

Een ode aan drie gouden decennia

Het filmprogramma is dit jaar een eerbetoon aan drie decennia Bollywoodgeschiedenis. Op zaterdag 12 en zondag 13 juli kun je in alle deelnemende bioscopen genieten van iconische films uit de jaren ’60, ’70 en ’80:

  • Jaren ’60: Dosti en Bramachari
  • Jaren ’70: Kabhi Kabhie, Seeta aur Geeta én – op veler verzoek – Sholay
  • Jaren ’80: Silsila en Shaan

Een waar filmfeest voor fans van nostalgie, muziek en meeslepende verhalen.

Groeiende liefde voor Bollywood

De organisatie ligt in handen van LAX Cinema, in samenwerking met Kinepolis. Samen zorgen zij sinds 2022 voor een vaste plek voor Bollywoodfilms in Nederland. “De belangstelling groeit nog steeds,” vertelt Soeniel Sewnarain van LAX Cinema. “Films als Pushpa en Sikandar trokken het afgelopen jaar volle zalen. En de vraag naar klassiekers blijft groot.”

Films koop je online bij:

Geschreven door Dennis van Houts

Dennis, hoofdredacteur van CooleSuggesties.nl. Getrouwd, vader van twee zoons. Beetje nerdy, houdt van lekker eten en films kijken. Verslindt boeken bij het leven.